Sütyen Bedeni Nasıl Belirlenir?Sütyen Bedeni Nasıl Belirlenir?
31 Ocak 2015 tarihinde eklendi, 1.763 kez okundu.

Bayanların sütyen bedeni seçmede sorun yaşadığı bilinen bir gerçektir. Özellikle ergenliğe yeni adım atan genç bayanlar, vücutlarını tanıma evresinde yeni oluşan göğüslerinden bir süre utanç duyarlar. Bu yüzden de sütyen bedenlerini belirlemez, hatta bazen sütyen kullanmayı bile reddederler. Bu durumda yapılması gereken genç bayanların vücudundaki değişimlerin normal olduğuna ikna edilmesidir.

Sütyen bedeni belirlemek oldukça basit bir iştir. Göğsün hemen altından alınan ölçü sizin sütyen bedeniniz olmaktadır ve alırken her sütyen de bu beden yazmaktadır. Örneğin beden 68-72 arasında ise 70 beden, 72- 77 arasında ise 75 beden, 77 – 82 arasında ise 80 beden sütyen alınmalıdır.

Bedene Büyük Sütyen

Bayanlar regl dönemlerinde göğüslerinin şiştiğini bilirler. Eğer sütyen bedeni bu dönemlerde yapılmışsa, sütyen bu dönemden sonra bedene büyük sütyen haline gelebilir. Bu durumda sütyen bedeninizde bir fazlalık gibi görünebilecek, göğüsleriniz sütyenin içerisinde kaybolacaktır.

Bedene Küçük Sütyen

Bu sütyenler genel olarak çok rahatsızlık verir. Bedeni sıkar, göğüslerin sütyenden taşmasına neden olur, görüntü bozulur, bazı hastalıkların oluşmasına zemin hazırlar, ruhsal sıkıntıya neden olabilir. Bu yüzden bedene küçük sütyenlerin takılması önerilmemektedir. Göğüs ile ilgili birçok probleme de davetiye çıkaran bu sütyenlerin en hızlı şekilde değiştirilmesi gerekir. Özellikle emzirme döneminde olan bayanların böyle küçük bir bedendeki sütyeni kullanılması daha çok problemlere yol açabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git